avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Este necesara autorizatie pentru joc de noroc?
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Este necesara autorizatie pentru joc de noroc?

Buna ziua,
Dupa ce am citit legea legata de jocurile de noroc, am interpretat cum ca pentru ceva de genul acesta
[ link extern ]
ar fi nevoie de autorizatie de jocuri de noroc fiind vorba de alocarea premiului folosind un instrument de atribuire aleatoriu si punand in vanzare bilete expre pentru acest concurs.

Va rog sa imi confirmati sau infirmati aceasta informatie

Multumesc

Alte discuții în legătură

Este necesara autorizatie de joc de noroc pentru asa ceva? R()bert R()bert Buna ziua, Dupa ce am citit legea legata de jocurile de noroc, am interpretat cum ca pentru ceva de genul ... (vezi toată discuția)
Lege jocuri de noroc cosmin90 cosmin90 Buna ziua! Am o neclaritate. Conform legilor in vigoare se considera joc de noroc acea activitate comercială care îndeplineşte cumulativ următoarele ... (vezi toată discuția)
Reglementare organizare concursuri online cu premii in bani mirreely mirreely ce lege reglementeaza organizarea concursurilor online , in care premiile sunt in bani ?! caracteristicile concursului sunt : pentru participarea la concurs ... (vezi toată discuția)