Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Figurez la anaf ca am venituri din jocuri de noroc
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Figurez la anaf ca am venituri din jocuri de noroc

Buna ziua, va rog daca ma puteți ajuta, tatal meu a fost sa scoata o adeverinta de venit de la anaf si figureaza ca are castig de la jocurile de noroc.
Este exclus acest lucru, este un batran pensionar, nu a jucat in viata lui.
Problema este ca asa figureaza in baza de date, deci cineva a avut acces la cnp lui.
Cei de la anaf nu au vrut sa dea vreo informatie despre firma care a declarat sau alte detalii.
Cum putem face ceva si unde sa ne adresam?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
La politie.