avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1041 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Figurez la anaf ca am venituri din jocuri de noroc
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Figurez la anaf ca am venituri din jocuri de noroc

Buna ziua, va rog daca ma puteți ajuta, tatal meu a fost sa scoata o adeverinta de venit de la anaf si figureaza ca are castig de la jocurile de noroc.
Este exclus acest lucru, este un batran pensionar, nu a jucat in viata lui.
Problema este ca asa figureaza in baza de date, deci cineva a avut acces la cnp lui.
Cei de la anaf nu au vrut sa dea vreo informatie despre firma care a declarat sau alte detalii.
Cum putem face ceva si unde sa ne adresam?
Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 1 Martie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:01, 1 Martie 2019
La politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprumut cazinou Intelly56 Intelly56 Salut, pe data de 22 septembrie 2018 ma aflam in cazinou( joc destul de rar, cam la 2-3 saptamani, ba chiar o luna sume de pana-n 50 de lei, daca le pierd ... (vezi toată discuția)
Probleme cu casele de pariuri titinovac titinovac Am de cativa ani cont la o casa de pariuri online si uneori am jucat diverse jocuri de noroc unde am castigat ceva sume. O conditie a celor de la casa ... (vezi toată discuția)
Anaf Corina271 Corina271 Buna ziua! Stiti cumva daca acum sa dat lege ca cei de la jocurile de noroc sa isi plateasca iei taxele sau ceva de genul? Pentru ca zilele astea i-a venit ... (vezi toată discuția)