Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nume strada scris diferit in acte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nume strada scris diferit in acte

Buna seara!
Ce trebuie facut in cazul in care in unele acte numele strazii este scris diferit? In actul de cumpare de la fostul icvl numele strazii este scris nearticulat (Ceahlau), iar in alte acte de exemplu (buletinul parintilor mei) numele apare articulat (Ceahlaul). Exista cadastru si intabulare.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Buna seara,
Daca este strict nevoie solicitati de la administratia strazilor din primarie o adeverinta din care sa rezulta ca str. Ceahlau si str Ceahlaul sunt una si aceiasi.