Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... ANULARE CONCURS PROMOVARE GRAD
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

ANULARE CONCURS PROMOVARE GRAD

Buna ziua.
Poate fi anulat concursul de promovare pe motiv ca nu au fost publicate normele metodologice de evaluare a performantelor,atat timp cat a fost aprobata Legea 24/2019?Pe baza acestei legi poate fi facut raportul de evaluare a performantelor?
Comisia anuleaza concursul fara acordul celor de la ANFP?Sau comisia face adresa cu motivul anularii concursului catre ANFP?
Candidatul trebuie sa primeasca scris motivul anularii ?
Va multumesc anticipat!
sorina_elena, utilizator
Legea 24/2019 nu reglementeaza elaborarea de Norme metodologice....
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru raspuns.Pe mine ma intereseaza aspectele cu privire la anularea concursului de promovare. O zi bună!