Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Trebuie autorizație de construcție?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Trebuie autorizație de construcție?

Pentru un garaj construit din lemn,fără fundație,doar căpriori și OSB,de 24 mp,în curtea părinților mei,este nevoie de Ac? Dar in situația în care acesta este mobil,se poate deplasa "pe roti",?va multumesc anticipat pentru răspuns.
danalexandru683, utilizator
buna seara,
1. da
2. se deplaseaza pe roti in curtea parintilor? nu inteleg rostul
3. ca sa se deplaseze pe roti pe drumurile publice trebuie inmatriculat
adriandimitriu, utilizator
Mă refeream la situația în care această construcție în loc de piloni,pur și simplu sta pe roti,fiind pretabila la a o muta pe aria curții.tot este necesara o autorizație de construcție în cazul în care este un garaj mobil?Sper sa mă fi făcut înțeles.va mulțumesc în continuare pentru răspuns.
Vă întreb,deoarece am primit o amenda pentru acest garaj și din discuția avută cu domnii de la Poliția Locală am înțeles că dacă ar fi fost pe roti,ar fi fost un caz"la limita legii",și nu ar fi putut sancționa cu aceasta amendă.Sper să găsesc un răspuns pe acest forum,care sa mă edifice in această situație.Multumesc Adrian pentru atenția acordată.
danalexandru683, utilizator