Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune doar cu titlu de proprietate, se poate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune doar cu titlu de proprietate, se poate?

As dori sa ma informez in legatura cu urmatoarea situatie. Sunt unicul mostenitor al bunicilor mei (decedati) care au fiecare titlu de proprietate. Tata, unicul lor fiu a decedat.
Un notar la care am fost a spus ca nu sunt suficiente titlurile de proprietate, trebuind si extrase de carte funciara.
Multumesc!
SC STAFF EVAL SRL, Evaluator de risc la securitate fizica