avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1309 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune doar cu titlu de proprietate, se poate?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune doar cu titlu de proprietate, se poate?

As dori sa ma informez in legatura cu urmatoarea situatie. Sunt unicul mostenitor al bunicilor mei (decedati) care au fiecare titlu de proprietate. Tata, unicul lor fiu a decedat.
Un notar la care am fost a spus ca nu sunt suficiente titlurile de proprietate, trebuind si extrase de carte funciara.
Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 6 Martie 2019
SC STAFF EVAL SRL, Evaluator de risc la securitate fizica

Alte discuții în legătură

Registrul agricol teosielena@yahoo.com teosielena@yahoo.com BUNA ZIUA AS DORIII UN RASPUNS DETALIAT 1rolul registrului agricol la stabilirea dreptului de proprietate 2Rolul cartiii funciare 3IN CAZUL IN CARE ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie facut pentru a avea drept de propietar pe niste suprafete de padure care, in cartea funciara apar pe numele stramosilor? brown_eyes brown_eyes Buna. Problema este urmatoarea: Am descoperit de curand ca pe numele bunicii nu se afla nici macar un hectar de padure, desi se stie ca ar trebui sa aiba ceva ... (vezi toată discuția)
Modificarea titlurilor de proprietate sile2011 sile2011 buna ziua am si eu o intrebare, nelamurire? bunicul meu a avut teren foarte mult. el este unic mostenitor dupa mai multe persoane(parintii, bunicii, unchii, ... (vezi toată discuția)