avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Plata pentru imobilul adjudecat si contestarea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Plata pentru imobilul adjudecat si contestarea procedurii

Am participat la o licitatie si am castigat procedura. Executorul judecatoresc m-a informat ca debitorul are termen 30 de zile in care poate contesta rezultatul procedurii. In acelasi timp, executorul ma sfatuieste sa achit cat mai repede pretul licitat.

Ce se intampla cu banii mei daca achit pretul catre executor si in termenul de 30 de zile debitorul contesta procedura?

Alte discuții în legătură

Licitatie crismiti crismiti Am niste nelamuriri privind licitatiile. Va expun situatiile cu care m-am intalnit: 1) Executorul mi-a spus ca banca care a cerut executarea nu accepta mai ... (vezi toată discuția)
In ce conditii se poate anula o licitatie? astazi trebuia sa ... Teo 24 Teo 24 In ce conditii se poate anula o licitatie? Astazi trebuia sa particip la o licitatie,pretul de incepere fiind de 75% din prima evaluare!Eu am facut oferta ... (vezi toată discuția)
Detalii executare silita / licitatie carepecare carepecare Buna ziua, Imi puteti spune va rog care este procedura in mare in ceea ce priveste procesul de executare silita? M-am interesat la cateva banci si am primit ... (vezi toată discuția)