Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... tva 5% la imobiliare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

tva 5% la imobiliare

Buna ziua,
Daca am cumparat de un imobil de la o persoana fizica fara sa platesc tva, pot sa mai cumpar un imobil nou cu tva de 5%?
Multumesc anticipat!
Daca prima achizitie nu a fost prin credit prima casa, da. In caz contrar, nu.
Va lamureste cel mai bine reprezentantul juridic al dezvoltatorului.