Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot deschide un punct de lucru daca m-am certat cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot deschide un punct de lucru daca m-am certat cu asociatul?

Buna ziua! Sunt asociat 50% si administrator intr-un SRL. A aparut o oportunitate de afacere si trebuie sa deschid un punct de lucru. Co-asociatul (tot 50%, si el administrator) nu vrea sa semneze AGA. Ce pot face?
Incercati impacarea. Apoi trebuie stiut ce prevede actul constitutiv, poate la a doua convocare puteti decide.
DRAGANLAW, utilizator