avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot deschide un punct de lucru daca m-am certat cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot deschide un punct de lucru daca m-am certat cu asociatul?

Buna ziua! Sunt asociat 50% si administrator intr-un SRL. A aparut o oportunitate de afacere si trebuie sa deschid un punct de lucru. Co-asociatul (tot 50%, si el administrator) nu vrea sa semneze AGA. Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: DRAGANLAW , utilizator 16:17, 8 Martie 2019
Incercati impacarea. Apoi trebuie stiut ce prevede actul constitutiv, poate la a doua convocare puteti decide.
Ultima modificare: Vineri, 8 Martie 2019
DRAGANLAW, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Disparitie asociati srl adinkaa adinkaa sunt administrator unic si asociat cu 52% intr-un srl. asociatii mei nu au mai dat nici un semn de viata de mult timp si nu pot sa depun bilantul pentru ca mi ... (vezi toată discuția)
Actiune civila de contestare hotararii aga la un srl otilia_adamescu otilia_adamescu Buna ziua avem urmatoarea situatie: sunt administrator unic si asociat cu 45%r la o firma de turism un SRL. Restul partilor sociale sunt detinute de o alta ... (vezi toată discuția)
Demisie administrator alfamar grup srl alfamar grup srl AM O SOCIETATE DIN ANUL 2000 IN CARE SUNTEM 2 ASOCIATI. EU AM 40% DIN PARTI SI SUNT SI ADMINISTRATOR. ASOCIATUL MEU NU MAI VREA SA AVEM ACTIVITATE PE ACEASTA ... (vezi toată discuția)