Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cai de rezolvare la o eroare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cai de rezolvare la o eroare judecatoreasca

In cadrul unui proces de succesiune, paratul doreste efectuarea unei noi expertize a terenurilor defunctiilor parinti pentru includerea cu forta si nelegal a unor terenuri la masa partajabila. Spun, nelegala pentru ca s-au adus inscrisri oficiale la dosar: acte de la primarie (adrese semnte si stampilate actual) care dovedesc ca cele doua terenuri in cauza ( cu o valoare mare pentru ca se afla si casa reclamantilor pe ea) nu au apartinut niciodata defunctiilor. In plus, reclamantii au acte de vanzare-cumparare, de proprietate, legale incheiate la notar pentru proprietatile lor. Cum se pot opune reclamantii judecatorului care comite o greseala omitand inscrisurile din dosar si mai apoi expertului trimis sa le evalueze proprietaile personale? Cum iti poti apara dreptul de proprietate in acest caz? Va multumesc foarte mult
Angajând un av pt a face apararile necesare sau formuland calea de atac legală in cazul în care nu o sa fiti mulțumit de solutia pronunțată în acest dosar.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat