avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție

Bună seara! Dacă încep serviciul la un loc de muncă nou cu data de 18.03 când ar trebui să-mi dau demisia de la locul vechi de muncă astfel încât să nu pierd stimulentul de inserție? Mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:07, 10 Martie 2019
Data incetarii vechiului c.i.m. trebuie sa fie tot 18.03.2019.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Întoarcerea din concediul de creștere copil la un alt job IonelaP13 IonelaP13 Buna ziua, Pentru a beneficia de stimulentul de insertie, cum se procedează cu întoarcere din ccc mai devreme la un alt job? Care sunt pașii de urmat ... (vezi toată discuția)
Insertie Calean Alexandra Calean Alexandra Copilul meu face in 26 martie 2 ani,cand ar trebui sa ma intorc la munca? Si daca imi schimb locul de munca cum ar trebui sa procedez? (vezi toată discuția)
Demisie și stimulent de inserție RoxanaMedeea RoxanaMedeea Bună ziua. Aș dori să știu exact, dacă îmi dau demisia de la actualul loc de muncă, cu perioada de preaviz de 20 zile lucrătoare, când ar trebui să ... (vezi toată discuția)