Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Retinere permis de conducere sofer profesionist
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Retinere permis de conducere sofer profesionist

Buna seara, sunt angajat ca sofer profesionist deci din asta imi castig traiul, azi in urma unei depasiri pe linie continuă mi-a fost suspendat permisul plus amenda, as dori sa stiu daca pot face ceva sa modific perioada in care sa mi-l suspende, as prefera sa-l predau intr-o luna de iarna in care sa-mi iau concediu deoarece activitatea este mai redusa. Va multumesc
Se poate, in 15 zile se depune contestatia impotriva procesului verbal, apoi renuntati la proces si predati permisul exact cand doriti.