Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Comportament inadecvat sef
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Comportament inadecvat sef

Unde as putea reclama comportamentul discriminatoriu al sefei? Desi suntem doi asistenti sociali, toate lucrarile mi le rapartizeaza mie, o parte din munca contabilei, desi nu am studii pentru asa ceva, mi-a repartizat-o mie, are un comportament inadecvat in sensul ca tipa, tranteste usa când vine in birou, unor colegi aproba cereri de concediu pentru o zi, altora nu si exemplele pot continua. Lucrez intr-o institutie de stat si desi directoare institutie a fost informata verbal de mai multe ori cu privire la comportamentul sefei nu a luat masuri concrete.
Multumesc!
alicess, utilizator
Faceti sesizarea in scris ... puteti sesiza si organul ierarhic superior institutiei unde lucrati.