Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de proprietate

am cumparat un apt care in acte are o suprafata de 54 de mp iar real are 56 de mp fostul proprietar cand a obtinut autorizatie de construire s-a extins cu 2 metri mai mult decat era prevazut in ea .Pe mine ma afecteaza acest lucru acum dak da si in ce fel?de asemenea din bucatarie cobori in basca care este amenajata de catre fostii proprietari eu acum o pot considera a mea mentionez ca nu exista nici un act in acest sens sau cum as putea sa intru in posesia ei?Va multumesc
sunteti proprietara pe tot apartamentul inclusiv cu prelungirea facuta.