avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... RETROCEDARE TERENURI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

RETROCEDARE TERENURI

Buna seara, am si eu o intrebare mai este posibila la aceasta data, depunerea unei cereri pentru retrocedarea unui teren confiscat inainte de 1989?
Va multumesc frumos
Nu ,daca nu au fost facute demersuri pe legea 18/1991,legea.1,legea 10/2000 legi ce reglementau fondul funciar,imobile preluate abuziv etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai pot depune în prezent o acțiune civila pentru retrocedarea ... Floryyyyan Floryyyyan Mai pot depune în prezent o acțiune civila pentru retrocedarea în conformitate cu prevederile legilor 18/1991, 1/2000 sau 10/2001 a terenurilor preluate ... (vezi toată discuția)
Cere pe fond funciar. ContSters118550 ContSters118550 am facut cerere la L. 18/91 prin care am solicitat intreaga suprafata de teren si locuinta , preluate de statul comunist abuziv, dar s-a constituit numai 10 ... (vezi toată discuția)
Impozit vanzare teren retrocedat dumitru2000 dumitru2000 - X isi primeste terenul inapoi in baza legii 18; X vinde apoi terenul insa notarul il pune sa plateasca impozitul privind tranzactiile imobiliare. este ... (vezi toată discuția)