Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plângere prealabila
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plângere prealabila

A fost formulata plângere prealabila pentru anularea unei hotărâri a consiliului județean care vizează construirea unui drum.
Plângerea prealabila a fost adresată președintelui cj și a fost repartizată aparatului de specialitate.
Care compartiment din structura aparatului are competentă materială pentru soluționarea acestei plângeri? Departamentul care a pregătit documentația tehnica aferentă proiectului de hotărâre sau departamentul Juridic ? Ori se constituie o comisie specializată?
Mulțumesc.
klaudya1974, utilizator