Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract prestări servicii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract prestări servicii

Buna ziua
Am avut nunta in data de 21.07.2018 și am contactat un student (persoana fizica neautorizata) pentru servicii foto-video.
Am încheiat un contract în care nu se specifica o data de predare a materialelor. Au trecut aproape 8 luni și el nu vrea sa mi predea materialele , găsește scuze că nu are timp , că mă suna sau că o să mi le trimita și nu se tine de cuvânt. Eu vreau să îmi recuperez materialele având în vedere că am achitat suma specificata in contract ( am dovezi și martori) .
Cum pot sa procedez ?
Este valabil un contract doar cu datele personale și semnăturile părților , fara stampila de firma sau legalizare notariala?
e sub semnatura privata, nu l-a contestat nimeni, a produs efecte, deci e valabil. ati dat peste inca un neserios, care inca nu v-a prelucrat pozele si montat filmele. daca ii cereti fisierele brute, probabil ca le veti obtine. e riscul de a fi angajat neprofesionisti. puteti sa-l actionati in justitie, dar va dura