Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare autorizatie de functionare teren de fotbal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare autorizatie de functionare teren de fotbal

Buna ziua . De cativa ani de zile sunt terorizat de functionarea unui teren de fotbal care este lipit de curtea mea . Nu s-a solicitat acordul vecinilor la obtinerea autorizatiei pe motiv ca pe vremuri functiona aici o baza sportiva insa intre timp activitatea fusese sistata iar terenul are un nou proprietar. Din cauza strigatelor , invectivelor , fluierelor, nu mai putem iesi in propria curte .De asemenea luminile puternice al terenului sunt proiectate si pe locuinta , perturbandu-ne. Autoritatile locale ridica din umeri spunand ca din punctul lor de vedere sunt legal autorizati . CINE ESTE IN DREPT SA AUTORIZEZE ACESTE TERENURI DE SPORT IN BAZA CAREI LEGI?
Ce este de facut ?
1. Autorizatia de construire se elibereaza de la primaria localitatii sau sectorului in care se afla terenul .

2. Omologarea terenului de fotbal : Asociatii Judetene de Fotbal

3. Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Buna ziua si multumesc. Dar nu e vorba de construire ci de functionare.
Este un SRL.
Este ca un restaurant.

Cornel Vasile a scris:

1. Autorizatia de construire se elibereaza de la primaria localitatii sau sectorului in care se afla terenul .

2. Omologarea terenului de fotbal : Asociatii Judetene de Fotbal

3. Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...