Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Indemnizație handicap
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Indemnizație handicap

Indemnizaţiile de handicap se trec în Declaraţia de avere daca nu sunt surse de venit impozabile?
Depinde. Informatiile oferite de dvs sunt sumare.
In principiu, da, se trec, asa cum spre exemplu se trece si alocatia copilului, care la fel nu este venit impozabil si are si afectatiune speciala, basca cuantumul derizoriu.
Deci, raspuns final, da.