avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 PFA instalatii electrice si sanitare, reparatii, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

PFA instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica

Buna ziua,

Doresc sa deschid un PFA pentru efectua instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica la locuinta clientilor.
Am experienta in acest domeniu de peste 15 ani, dar nu am o diploma.
As putea sa deschid un PFA fara o diploma de specialitate? Ce cod CAEN as putea folosi?


Multumesc anticipat si o zi buna va doresc!
Ultima modificare: Vineri, 22 Martie 2019
catalin_utilizator67, utilizator
Cel mai recent răspuns: , 07:30, 23 Martie 2024
Bună ziua!!Conform legii,ca să executați instalatii electrice,trebuie sa fiți autorizat ANRE,ceea ce nu se poate dacă nu aveți Calificare!!Chiar dacă cei de la registrul comerțului va da voie sa va faceți PFA(deși ma indoiesc),activitatea dumneavoastră va fi ilegala!!
Va trebui sa faceți dovada ca aveți angajați autorizati!!Cel puțin 2!!Veți putea executa lucrări numai conform autorizatiei și atestatului!!
Bună ziua!!Conform legii,ca să executați instalatii electrice,trebuie sa fiți autorizat ANRE,ceea ce nu se poate dacă nu aveți Calificare!!Chiar dacă cei de la registrul comerțului va da voie sa va faceți PFA(deși ma indoiesc),activitatea dumneavoastră va fi ilegala!!
Va trebui sa faceți dovada ca aveți angajați autorizati!!Cel puțin 2!!Veți putea executa lucrări numai conform autorizatiei și atestatului!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen instalare/montare sisteme audio (fara supraveghere,monitorizare) bucuresti2014 bucuresti2014 Buna ziua, Am deja o societate pe care am preluat-o si as dori, ptr ca am cereri,sa -mi activez si instalarea/montarea unor sisteme audio (fara ... (vezi toată discuția)
Utilizare cod caen comert ContSters505156 ContSters505156 Buna ziua, Am rugamintea sa-mi comunicati, va rog frumos, daca pot utiliza urmatoarele coduri CAEN pentru comercializarea anumitor tipuri de echipamente, ... (vezi toată discuția)
Doresc sa înființez un pfa . Maianu Maianu Doresc sa înființez un PFA . Ma puteți indruma ce coduri CAEN trebuie sa aleg pentru recondiționat uși ( vopsit și colantat) și pentru recondiționat ... (vezi toată discuția)