Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 PFA instalatii electrice si sanitare, reparatii, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

PFA instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica

Buna ziua,

Doresc sa deschid un PFA pentru efectua instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica la locuinta clientilor.
Am experienta in acest domeniu de peste 15 ani, dar nu am o diploma.
As putea sa deschid un PFA fara o diploma de specialitate? Ce cod CAEN as putea folosi?

Multumesc anticipat si o zi buna va doresc!
catalin_utilizator67, utilizator
Bună ziua!!Conform legii,ca să executați instalatii electrice,trebuie sa fiți autorizat ANRE,ceea ce nu se poate dacă nu aveți Calificare!!Chiar dacă cei de la registrul comerțului va da voie sa va faceți PFA(deși ma indoiesc),activitatea dumneavoastră va fi ilegala!!
Va trebui sa faceți dovada ca aveți angajați autorizati!!Cel puțin 2!!Veți putea executa lucrări numai conform autorizatiei și atestatului!!
Bună ziua!!Conform legii,ca să executați instalatii electrice,trebuie sa fiți autorizat ANRE,ceea ce nu se poate dacă nu aveți Calificare!!Chiar dacă cei de la registrul comerțului va da voie sa va faceți PFA(deși ma indoiesc),activitatea dumneavoastră va fi ilegala!!
Va trebui sa faceți dovada ca aveți angajați autorizati!!Cel puțin 2!!Veți putea executa lucrări numai conform autorizatiei și atestatului!!