Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumulare diurnă internă cu diurnă externă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumulare diurnă internă cu diurnă externă

Lucrez într-o instituție publică de cultură și aș dori să știu dacă pentru o deplasare în interes de serviciu în afara țării cu microbuzul instituției pot primi atât diurnă internă, cât și diurnă externă, dat fiind faptul că pe teritoriul României călătoria cu microbuzul a durat 12 ore, singurele pauze pe durata transportului fiind cele făcute de șoferi conform legislației în vigoare.
Da, se poate... pana la momentul trecerii cu mijloacele auto prin punctele de trecere a frontierei de stat a României se poate acorda diurna interna.
Mulțumesc frumos. :)