Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere sub influenta substanțelor psihoactive
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere sub influenta substanțelor psihoactive

Bună ziua
In urma cu 1 an jumătate mi a fost suspendat permisul pentru conducere sub influența substanțelor psihoactive
In momentul acela eram perfect lucid la aparatul etilotest mi a ieșit 0 iar la drugtest neconcludent, atunci am fost dus la inml pentru analize
La analizele de la inml mi a ieșit Thc Cooh în urina iar în sânge nimic, acestea din cele spuse de polițistul care se ocupa de dosar ar fi urme de thc care rămân mai mult timp în organism dar demonstrează că nu am consumat nimic în acea seară.
Acum 2 luni am fost chemat la inml pentru o expertiza medico legala, răspunsul de la expertiza nu îl știu momentan
Precizez ca, cu toate ca mi am achitat analizele și restul cheltuielilor aștept de 1 an jumate
Aveți idee la ce ma pot aștepta in continuare sau cât ar mai putea dura toată povestea?
Multumesc anticipat!
Trebuia să va fi angajat avocat de mult timp daca sunteti nevinovat.
Puteti angaja avocat și acum si sa va poate informa dupa ce studiază dosarul penal.Ati avea sanse sa scăpați de condamnare.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Ai mai fost chemat odata pentru analize? Spune-mi si te rog ca eu am fost prins la fel ...
Ți-ai plătit primele analize?
Cât ți-a iesit in analize?

Pavel21 a scris:

Bună ziua
In urma cu 1 an jumătate mi a fost suspendat permisul pentru conducere sub influența substanțelor psihoactive
In momentul acela eram perfect lucid la aparatul etilotest mi a ieșit 0 iar la drugtest neconcludent, atunci am fost dus la inml pentru analize
La analizele de la inml mi a ieșit Thc Cooh în urina iar în sânge nimic, acestea din cele spuse de polițistul care se ocupa de dosar ar fi urme de thc care rămân mai mult timp în organism dar demonstrează că nu am consumat nimic în acea seară.
Acum 2 luni am fost chemat la inml pentru o expertiza medico legala, răspunsul de la expertiza nu îl știu momentan
Precizez ca, cu toate ca mi am achitat analizele și restul cheltuielilor aștept de 1 an jumate
Aveți idee la ce ma pot aștepta in continuare sau cât ar mai putea dura toată povestea?
Multumesc anticipat!

Domnul pavel a mai fost o odată trimis de organele de poliție sa faca analizele ???

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Trebuia să va fi angajat avocat de mult timp daca sunteti nevinovat.
Puteti angaja avocat și acum si sa va poate informa dupa ce studiază dosarul penal.Ati avea sanse sa scăpați de condamnare.