Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Renunțare antecontract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Renunțare antecontract

Buna ziua! In urma cu un an jumătate am făcut un antecontract pentru cumpărarea unui apartament. Propritarul avea probleme cu actele si desi termenul lui a expirat am așteptat în continuare. Intre timp, sotul a plecat in străinătate si acum ne presează cu amenințări, jigniri, ca sa terminam actele. As vrea sa renunt la acest antecontract in instanta. Este posibil?
Mergeti cu actele la avocat pentru a se analiza si a va spune exact situatia juridica.
Buna ziua,
Se poate dar exista riscul sa pierdeti avansul.
Discutati cu un avocat.