Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Sedii misiuni diplomatice. Drept constituțional.
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Sedii misiuni diplomatice. Drept constituțional.

Bună ziua!

Ambasada SUA de la București este un sediu diplomatic. Terenul pe care se află este parte a teritoriului statului acreditar (România) sau a teritoriului statului acreditant (SUA)?

În cazul în care pe teritoriul acela se cultivă morcovi, aceștia sunt ai României sau ai SUA?

Mulțumesc anticipat!

NeuSamson, utilizator