avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... avocat specializat in penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

avocat specializat in penal

Am nevoie urgenta de un avocat ,cu experienta in penal,care ma poate ajuta intr-un dosar de delapidare,fals si uz de fals.
Rog o recomandare serioasa.
Imi cer scuze dar nu eram online.Ce variante?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

bitu a scris:

Am nevoie urgenta de un avocat ,cu experienta in penal,care ma poate ajuta intr-un dosar de delapidare,fals si uz de fals.
Rog o recomandare serioasa.


Ce intelegeti prin ,,ma poate ajuta"?
Pot fi mai multe variante posibile de raspuns.

avocat Claudiu Lascoschi


Pentru a relua de unde am ramas.
Cat este cuantumul prejudiciului ?
un avocat cu experienta, va spune ca in cazul dvs cheia succesului ar fi:

1. sa recunoasteti faptele daca le-ati comis dvs,
2. sa cautati sa recuperati prejudiciul adus prin infractiunile savarsite,
3. sa va angajati un avocat din orasul dvs, fiindca oricum in mod obligatoriu aveti nevoie de asistenta juridica.

succes,
av.m.vasilescu
@bitu. Veniti cu detalii.
Corect ce va spus mai sus colega Avokitten.
Succes!
Da, conteaza enorm in privinta onorariului daca pledeaza vinovat sau nevinovat.
Este de preferat sa-si angajeze avocat din orasul sau intrucat altfel il costa si mai mult.
Dar, tot nu am inteles chestia cu ajutatul.:confused:

avocat Claudiu Lascoschi

Alte discuții în legătură

Delapidare vior81 vior81 am lucrat la o firma ca agent de vanzaride unde am fost dat in judecata pentru dlapidare,fals in inscrisuri sub semnatura privata. as dori sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)
Evaziune fiscala marinescuioan marinescuioan care este condamnarea pt evaziune fiscala in valoare de apoximativ 100000 ron (vezi toată discuția)
Acuzat pentru facturi false ChristianOO ChristianOO buna ziua, sunt acuzat ca faptuitor , de catre o firma la care am lucrat , ca as fi adus facturi (2) , false spre decontare, s-a facut plangere penala de ... (vezi toată discuția)