Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bonificatie declaratie unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bonificatie declaratie unica

Bună ziua
Am urmatoarea nelămurire legată de bonificatie . Cum completez declaratie unică dacă in 2018 am depășit venitul estimat care era sub pragul de 22800 ? Cum calculez bonificatiile la cass si cas acum când trebuie să completez declaratie din 2019?
Era valabila bonificatia daca ati fi platit intreaga valoare datorata din valorile estimate pentru 2018 pana pe 15 decembrie 2018. Nu pentru valorile finale.
george-neagu, moderator
Dar pentru estimarea din 2019 care este procentul pentru bonificatie? Va multumesc pentru raspuns.
5% daca va incadrati cu plata pana la 15 decembrie 2019 pentru estimarea pentru 2019. Spre sfarsitul anului 2019 aveti posibilitate sa depuneti declaratie unica rectificativa pentru a aduce cat mai aproape de situatia reala valorile estimatelor.