avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Verificare straini
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Verificare straini

Buna seara!

Cum poate fii verificata o persoana straina care desfasoara activitati in Romania? Exista o lista neagra unde as putea-o verifica? In mod normal ar trebui sa existe, altfel insemnand ca oricine poate veni la noi si ne poate excroca in liniste.
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 19:29, 21 Noiembrie 2009
Cred ca la Autoritatea romana pentru straini
Cred ca se poate si la ORC National, pe o Cerere- comanda eliberare informatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene - punct de lucru in romania tovyis tovyis am o problema cu fondurile europene o firma din EU a castigat o licitatie de achizitii lucrari cei care verifica dosarul \"conditioneza\" ca firma sa faca ... (vezi toată discuția)
Recodificare de catre onrc dragos2008 dragos2008 Buna ziua, As vrea sa aflu daca si dvs. vi s-a intamplat: - recodificarea facuta din oficiu de catre cei de la ONRC, include si codurile de activitati ... (vezi toată discuția)
Certificat casatorie cetateni straini roua_noua roua_noua Buna seara! Eu sunt cetean roman si urmeaza sa ma casatoresc cu un cetatean strain, din afara UE, care are acum permis de studii...intrebarea mea este: cat ... (vezi toată discuția)