Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Verificare straini
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Verificare straini

Buna seara!

Cum poate fii verificata o persoana straina care desfasoara activitati in Romania? Exista o lista neagra unde as putea-o verifica? In mod normal ar trebui sa existe, altfel insemnand ca oricine poate veni la noi si ne poate excroca in liniste.
Cred ca la Autoritatea romana pentru straini
Cred ca se poate si la ORC National, pe o Cerere- comanda eliberare informatii