Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lichidare si plata concediului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lichidare si plata concediului

Bună ziua!
Am lucrat la o firmă unde mi am încetat contractul individual de munca in luna februarie pe data de 22 cu acordul părților,unde mi s -a spus ca mi se va vira salariul ramas si bani pe concediul neefectuat pe data de 25 martie.am o intrebare;Mi s-a virat salariu pe card ,iar bani pe zilele de concediu neefectuat mi au spus că mi da pe data de 25 aprilie,ceea ce nu mi se pare legal!Nu trebuia obligatoriu să mi se viteze pe card salariul si bani pe zilele de concediu neefectuat?Va rog mult sa ma lamuriti!Multumesc anticipat.
Intr-adevar, la data platii salariului angajatorul trebuia sa va vireze si compensarea in bani a zilelor de CO neefectuate.