avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... colaborare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

colaborare

Buna seara,

As dori sa aflu daca se poate realiza o colaborare intre PFA-uri cu obiecte de activitate diferite eu -consultanta si cealalta persoana intermedieri beneficiarul fiind acelasi (ca masura de siguranta )
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 20:45, 21 Noiembrie 2009
Puteti semna orice contract de colaborare cu o persoana juridica. Nu puteti avea angajati in cadrul unui PF.
lazar_m_mihaela a scris:

Buna seara,

As dori sa aflu daca se poate realiza o colaborare intre PFA-uri cu obiecte de activitate diferite eu -consultanta si cealalta persoana intermedieri beneficiarul fiind acelasi (ca masura de siguranta )
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat.


Asta stiam ,dar ma interesa parteneriatul intre o pers juridica(SRL )si PFA-ul meu si o alta colaborare intre cele doua PFA-uri beneficiarul fiind SRL-UL
da se poate, dar sa delimitati strict obligatiile si drepturile fiecarui contract, nu exista restrictii ce colaborare intre persoane fizice si juridice, se poate realiza contract si intre 2 persoane fizice indiferent de beneficiar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Relatii contractuale intre pj si pf Ral_uca Ral_uca Buna ziua, as dori sa aflu care este contractul care poate sustine legal urmatoarea situatie: o persoana juridica are un site unde multe persoane fizice se ... (vezi toată discuția)
Noile modificari ale codului fiscal afecteaza si srl-urile? ContSters157570 ContSters157570 Sunt administrator la un srl si am contract de intermediere cu un producator.Ma afecteaza schimbarea codului fiscal? (vezi toată discuția)
Contracte de colaborare între pfa si pf. LuizaMihaela17 LuizaMihaela17 Buna ziua, Doresc sa fac un contract de colaborare cu o persoana fizica (eu fiind PFA). Pe lângă semnarea şi stampilarea contractul de colaborare, ... (vezi toată discuția)