Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... colaborare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

colaborare

Buna seara,

As dori sa aflu daca se poate realiza o colaborare intre PFA-uri cu obiecte de activitate diferite eu -consultanta si cealalta persoana intermedieri beneficiarul fiind acelasi (ca masura de siguranta )
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat.
Puteti semna orice contract de colaborare cu o persoana juridica. Nu puteti avea angajati in cadrul unui PF.
lazar_m_mihaela a scris:

Buna seara,

As dori sa aflu daca se poate realiza o colaborare intre PFA-uri cu obiecte de activitate diferite eu -consultanta si cealalta persoana intermedieri beneficiarul fiind acelasi (ca masura de siguranta )
In asteptarea unui raspuns va multumesc anticipat.

Asta stiam ,dar ma interesa parteneriatul intre o pers juridica(SRL )si PFA-ul meu si o alta colaborare intre cele doua PFA-uri beneficiarul fiind SRL-UL
da se poate, dar sa delimitati strict obligatiile si drepturile fiecarui contract, nu exista restrictii ce colaborare intre persoane fizice si juridice, se poate realiza contract si intre 2 persoane fizice indiferent de beneficiar