Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dividende incasate decembrie 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dividende incasate decembrie 2018

In situatia dividendelor distribuite si platite in luna decembrie 2018 se declara sanatatea 10% in declaratia unica la salariul minim brut 2080,adica cel valabil la data depunerii declaratiei sau la salariul de 1900 lei aferent 2018?
Acesta e venit incasat in 2018 si se compara pentru a vedea daca trebuie sa fie platita cass cu plafonul de 22800 lei valabil in acel an. Si completati in declaratia unica la prima parte valabila pentru inchiderea anului 2018.