avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum modific functia retroactiv in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum modific functia retroactiv in Revisal?

Daca am introdus gresit functia in Revisal (si codul COR gresit) si doresc sa modific, cum o pot face? Mentionez ca introducerea gresita este rezultatul unei erori materiale.
Pe ce temei legal ma pot baza pentru a opera modificarea?
De asemenea, modificarea poate produce efecte retroactiv?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:24, 28 Martie 2019
Art.7 alin.4 HG nr.905/2017 :
......
(6) Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.

Data de la care produce efectele = Data de cand trebuia sa intre in vigoare modificarea
Ultima modificare: Joi, 28 Martie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gresala de salariu in revisal institutiepublica institutiepublica Din gresala am trecut la doua salariate un alt salariu.Adica in loc de 1019 am trecut 1119.Am si trimis programul cu aceasta gresala...Ar trebui sa corectez si ... (vezi toată discuția)
Corectie nr contract in reges buna ziua, ce data sa pun la corectia ... ionela11 ionela11 corectie nr contract in REGES BUna ziua, Ce data sa pun la corectia in REVISAL a numarului de contract din luna august 2022 ? data operarii ... (vezi toată discuția)