Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum modific functia retroactiv in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum modific functia retroactiv in Revisal?

Daca am introdus gresit functia in Revisal (si codul COR gresit) si doresc sa modific, cum o pot face? Mentionez ca introducerea gresita este rezultatul unei erori materiale.
Pe ce temei legal ma pot baza pentru a opera modificarea?
De asemenea, modificarea poate produce efecte retroactiv?
Multumesc!
Art.7 alin.4 HG nr.905/2017 :
......
(6) Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.

Data de la care produce efectele = Data de cand trebuia sa intre in vigoare modificarea
Cornel Vasile, Consilier juridic