Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Model contract pentru cenzor la o fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Model contract pentru cenzor la o fundatie

Cu un model de contract pentru cenzor la o fundatie ma poate ajuta cineva?
george-neagu, moderator
Ca sa primiti un model ar trebui sa precizati ce fel de contract doriti. Aveti un cenzor dispus sa faca acea munca neremunerat? Sau ati convenit sa il platiti pentru munca respectiva? Este un profesionist in domeniu (are PFA sau firma de contabilitate / audit )? Sau il numiti ca simplu cetatean? Fara asemenea detalii nu e clar ce tip de contract ar trebui si deci nu are cum sa va dea cineva un model....