Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata rentei viagere agricole mostenite pentru anul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata rentei viagere agricole mostenite pentru anul decesului titularului

Tatal meu posesor de renta viagera agricola pentru 5.84 ha a decedat la data de 18/04/2018 si sint unicul mostenitor. Renta viagera agricola inceteaza la data decesului titularului. Va rog sa clarificati daca am dreptul de a primi o portiune din renta viagera agricola pentru anul 2018. Mentionez ca am primit renta integrala pentru anul 2017.
1dragon6, utilizator