Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordin de protectie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordin de protectie

Am hotărâre judecătorească pentru incredintare minor.sunt tutore unic.
tatal nu munceste cu acte deci nu plateste pensie alimentara, nu respectă programul de vizita al minorului.Acum mai nou eu lucrez si imi aduce acuze, ma amenința că vine la mine la servici si face panarama, el având probleme cu alcoolul, ma streseaza cu telefoane mai tot timpul in conditiile in care eu lucrez cu cifre, de copil are grija mama mea cat timp eu sunt la servici si careia ii este frica de el, ca ii poate lua copilul. Chiar a fost "luat" copilul de catre el din fata mea, in afara programului de vizita, fiind nevoită să sun la 112.din toate cele mentionate pot obtine ordin de restrictie????
buna ziua,
Adresati-va instantei cu o asemenea solicitare.
Aveti sanse.
solicitati ajutorul unui avocat.
Multumesc.am citit ordinul de restrictie.la întrebările adresate in cerere se vor face completări anexate in spate, ca la cat loc este mare lucru nu pot scrie

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

buna ziua,
Adresati-va instantei cu o asemenea solicitare.
Aveti sanse.
solicitati ajutorul unui avocat.