Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare declaratia unica la venituri din inchirieri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare declaratia unica la venituri din inchirieri

Unde trec in declaratia unica venituri din chirii?
george-neagu, moderator
Daca este vorba sa declarati venitul dintr-un contract de inchiriere incheiat in 2019, dupa ce va treceti datele personale incepeti sa completati la capitolul II Date privind impozitul pe veniturile estimate ....... in anul 2019.
Subsecţiunea 1 „Date privind impozitul pe veniturile estimate din România, impuse în sistem real“
Este vorba la dumneavaostra de cedarea folosinţei bunurilor pentru care venitul net se stabileşte pe baza cotelor forfetare de cheltuieli 40% si 60% venit net impozabil.
george-neagu, moderator