Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Pot face ceva legal?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Pot face ceva legal?

Vecinul meu are 20 de caini in curte. Miros , galagie ... situatie greu de crezut. Am facut sesizari la mediu, directia de sanatate publica, primarie, politia locala, directia sanitar veterinara. Niciun rezultat. Ce se poate face legal?
Ce raspuns ati primit la sesizarile scrise depuse la institutiile publice cu nr. de inregistrare/data ?
Daca nu ati primit raspuns scris asa cum prevede OG nr. 27/ 2002 cu modificarile si completarile ulterioare art.8 in termen de 30 de zile de la inregistrarea sesizarii dvs. puteti deschide actiune in instanta cu respectarea Legii contenciosului administrativ nr. 554/ 2004.