avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Scutire impozit la calculul concediului medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Scutire impozit la calculul concediului medical

Buna ziua,
As dori sa stiu, avand in vedere faptul ca lucrez in domeniul IT si beneficiez de scutire plata impozit , daca la calcullul concediului medical se retine sau nu impozit pe venit .
Va multumesc anticipat pentru lamurire!

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de crestere a copilului - scutire de impozit geo240585 geo240585 Buna ziua, Am si eu o intrebare in legatura cu indemnizatia de crestere a copilului daca puteti sa ma ajutati. Eu sunt angajata de 2 ani si 3 luni, ... (vezi toată discuția)
Sunt eligibila sa primesc scutirea de impozit din domeniul it? AlexandraVlad AlexandraVlad Sunt masterand in domeniul Economic, dar lucrez in domeniul IT. Am dreptul sa beneficiez de scutirea impozitului conform Ordinului comun nr. ... (vezi toată discuția)
Acordare scutire de impozit it rox10 rox10 Buna ziua, La firma unde sunt angajata, lucrez in domeniul IT , dar pana la 1 ianuarie 2018 am fost anagajata pe alta functie. De la 1 ianuarie 2018 , ... (vezi toată discuția)