avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... SUplimentare pensie pentru glaucom
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

SUplimentare pensie pentru glaucom

Buna ziua,
Mama mea a fost diagnosticata in urma cu un an jumate cu glaucom. Dupa mai multe investigatii si 2 interventii la ochi, la ochiul stang are cataracta, iar la cel drept glaucom. Întrebarea mea este: Beneficiaza de suplimentare la pensie, fiind pensionara de 6 ani?

Alte discuții în legătură

Pensie glaucom oanaphpl oanaphpl Buna seara! Am si eu o siuatie si m-ar ajuta foarte mult daca mi-ar putea da cineva cateva informatii. Bunicul meu beneficiaza de pensia de la stat dar are si ... (vezi toată discuția)
Încadrare în grad de handicap roland62 roland62 Am avut de la varsta de 10 ani astigmatism miopic, tratat cu ochelari corespunzatori, care au evoluat de la -2 la -9. In anul 2012 am fost diagnosticat cu ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate gutica gutica buna ziua , mama mea are pensie de handicap in jur de 230 lei pentru glaucom. in ultimii 6 ani a avut 2 accidente vasculare care s-au soldat cu o semipareza ... (vezi toată discuția)