Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie glaucom
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie glaucom

Buna seara! Am si eu o siuatie si m-ar ajuta foarte mult daca mi-ar putea da cineva cateva informatii. Bunicul meu beneficiaza de pensia de la stat dar are si glaucom la ochiul drept siochiul stang operat de cataracta. Poate beneficia de ajutor sau pensie de handicap? Unde as putea sa ma adresez in legatura cu aceasta situatie?
1. Nu se poate beneficia de doua feluri de pensie in acelasi timp.
2. Adresati-va Asociatiei Judetene pentru Persoane cu Handicap.