Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Contabilul a furat banii.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Contabilul a furat banii.

Buna ziua, imi cer scuze daca nu am postat in categoria potrivita.

Detin o firma mica, doi administratori si un angajat. Firma este aproape inactiva. Am fost contactat de contabilul nostru, cum ca avem o datorie de 4800 lei catre stat. Eu i-am banii contabilului sa se ocupe de datorie. El a luat banii si nu a platit datoria. Chestia este ca am avut incredere in el si am fost grabit si nu am facut nici un act cum ca i-am dat banii. Exista vreo modalitate sa recuperez banii inapoi? Va multumesc.
george-neagu, moderator
Direct la politie cu probele.