Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plata din cont PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plata din cont PFA

Buna ziua,

recent am deschis un cont dedicat pt. PFA (pana nu dedemult incasam in contul personal). Ca sa beneficiez de taxe si comisioane 0 de la banca, ar trebui sa fac minim 5 plati / luna (catre alte conturi decat ale mele).
As putea pur si simplu plati de exemplu niste facturi de utilitati, sau sa transfer niste bani catre conturile unor persoane din familie, sau trebuie sa justific si sumele iesite din cont la un moment dat?
Multumesc in prealabil pt. raspunsuri!
Din contul bancar al pfa puteti plati orice factura care este pe pfa si puteti sa va faceti si transfer de bani reprezentand castigul de pe pfa.
george-neagu, moderator
Multumesc de raspuns!
Facturile nu sunt pe PFA, ci pe persoana fizica.