Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CIC copil 2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CIC copil 2

Buna ziua,
Daca unei persoane ii inceteaza CIC pt copil 1 cu 2 luni inainte de nastere copil 2, trebuie facuta decizie de incetare suspedare si apoi sa intre in concediu de maternitate, sau se poate si fara revenire in activitate sa intre in maternal?
De asemenea, tatal trebuie sa intre acum in CIC pt copil 1, sau poate intra pt ambii copii de-o data ?
Multumesc de lamuriri
giacris, utilizator