Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... GDPR Apel telefonic
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

GDPR Apel telefonic

Buna ziua, am fost contactat acum cateva zile de către cineva de la o companie si sunt curios daca imi a luat datele in mod legal. Conversatia a fost asa
-Buna ziua dl x ?
-Da
-Mă numesc y de la compania z, puteti vorbi cateva minute ?
-Da, bla bla bla de unde aveti nr meu ?
- Va am gasit pe internet .
Si cand am auzit ca de pe net , mi se a parut cam ciudat, si imi am cautat nr pe google si era pe mai multe situri , deci avea tipul dreptul sa ma sune?
Ps am cautat pe net informatii dar e cam vag.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_484...
In conditiile in care ati pus numarul dvs. de telefon pe anumite site-uri este vorba de o informatie publica la care poate avea acces oricine viziteaza acel site.
Multumesc