Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reprezentare in instanta a societatii la care esti ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reprezentare in instanta a societatii la care esti angajat

Buna ziua,
Pot sa reprezint societatea la care sunt angajata( consilier juridic), in baza unei imputerniciri data de administratorul societatii, fara sa fiu inscrisa in Colegiul Consilierilor Juridici?
Da. Ai nevoie de o delegatie/ imputernicire din partea societatii.
Citeste art 84 _ reprezentarea conventionala
Multumesc!