avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reprezentare in instanta a societatii la care esti ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reprezentare in instanta a societatii la care esti angajat

Buna ziua,
Pot sa reprezint societatea la care sunt angajata( consilier juridic), in baza unei imputerniciri data de administratorul societatii, fara sa fiu inscrisa in Colegiul Consilierilor Juridici?
Cel mai recent răspuns: alina oana , utilizator 15:59, 10 Aprilie 2019
Da. Ai nevoie de o delegatie/ imputernicire din partea societatii.
Citeste art 84 _ reprezentarea conventionala
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema legata de depunerea actelor societatii la rc live_maz live_maz conform art.18 (2) din ordinul arivind aprobarea Normelor met privind modul de tinere a registrelor comertului, de efectuare a inregistrarilor si de eliberare ... (vezi toată discuția)
Reprezentarea in instanta corina_claudia corina_claudia Buna ziua! Am si eu o mare nelamurire in ceea ce priveste reprezentarea in instanta. Am fost intr-un proces in care judecatoarea mi-a spus k nu am calitate ... (vezi toată discuția)
Imputernicire in vederea reprezentarii in instanta ABANA ABANA Va rog acceptati sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari : 1. O imputernicire de reprezentare juridica avind antetul Colegiului Consilierilor juridici , ... (vezi toată discuția)