Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... restante la credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

restante la credit

In martie 2008 am contractat un credit de 26.500 lei de la BCR ,pe 10 ani,cu o rata lunara de 520 si care e in crestere,deoarece dobanda este administrata de banca,in baza unui contract in care eu,impreuna cu parintii mei,pensionari,suntem coplatitori .Imprumutul a fost asigurat prin asigurarea mea de viata ,care mi-a fost facuta de catre BCR ASIGURARI si la care platesc lunar,in cadrul aceluiasi imprumut 70 lei.
In toata aceasta perioada nu am putut plati trei rate,la care s-a adaugat dobanda,si,cu toate ca platim in continuare,lunar,creditul,prin rata lunara stabilita,am fost luati in evidenta de catre EOS KSI ,doar pentru ca avem trei rate lunare neachitate,in cuantum de 2000 lei.
Ce ni se poate intampla?BCR refuza reesalonarea creditului.
Inseamna ca au cesionat creant la EOS KSI...si cu acestia trebuie sa negiciati..insa cestia vor incerca recuperarea debitul pe orice cale cu rapiditate, chiar si asupra casei...
se va proceda la efectuarea executarii silite a bunurilor mobile /imobile ce le detineti in proprietate.