Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

telemunca

Buna ziua,

Cum mentionez telemunca in mai multe locuri.
de ex: acasa la angajat, intr-o cafenea, la un hotel, sau daca pleaca in vacante...munca implicand lucrul pe calculator foarte mult.
Cum mentionez toate aceste locuri?
Pot trece de ex:
,Activitatea in regim telemunca se desfasoara in urmatoarele locuri:
-la domiciliul angajatului
-la sediul principal si punctele de lucru ale angajatorului
-alte locuri solicitate in scris de angajat catre angajator .?
Este bine?
Telemuncă - forma de organizare a muncii prin care salariatul, în mod regulat și voluntar, își îndeplinește atribuțiile specifice funcției, ocupației sau meseriei pe care o deține, în alt loc decât locul de muncă organizat de angajator, cel puțin o zi pe lună, folosind tehnologia informației și comunicațiilor.

Prin in c.i.m./actul aditional , veti mentiona exact locul/locurile desfășurării activității de telemuncă, convenite de angajator si salariat.
Atunci eu daca trec alte locuri in aditional, angajatul poate presta activitatea si la biroul din cadrul societatii (chiar daca nu trec in aditional) nu?
Cam complicat ceea ce doriti dvs ... este o cumulare a doua tipuri de c.i.m.
Pai atunci nu am inteles...inseamna ca telesalariatul nu are ce cauta la biroul angajatorului?