Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Procura minor calatorie Dubai
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Procura minor calatorie Dubai

Buna ziua! Eu si fiica mea, cetaneni romani locuim momentan in Italia si am dori sa calatorim in Dubai in cursul acestei luni. Fiind divortata de sotul meu, am o procura in limba romana prin care se atesta ca fiica mea poate calatori cu mine in strainatate pana la varsta de 18 ani. Intrebarea mea este daca aceasta procura trebuie tradusa si legalizata in limba araba. Pana la momentul de fata, nu am avut probleme in aeroporturi (pt calatorii Italia- diverse state europene) chiar daca procura a fost in limba romana. Multumesc anticipat!
Nu aveti nevoie sa traduceti acea ...procura.
eventual in engleza
Ca oricum dati banii degeaba pe traducere. Nu intereseaza pe nimeni daca e tatal de acord cu calatoria sau nu, legea asta se aplica si e valabila pt cetatenii romani cand e vb de copilul lor minor pt calatoria in afara tarii,
Pe ei ii intereseaza sa aiba pasaport si atat.
Buna dimineata! Multumesc pentru raspunsuri,
Ne-am lamurit.
O zi frumoasa!