avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... informatii succesorale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

informatii succesorale

Buna ,,, as dori sa stiu cum putem face succesiunea dupa decesul parintilor noi fiind 5 frati,,,, Mi sa solocitat copii dupa actu de indentitate si certificatul de naste,,, poate sa faca succesiunea in lipsa unuia dintre noi daca nu are o imputernicire legalizata ?
Cel mai recent răspuns: rad_mara , utilizator 20:48, 12 Aprilie 2019
Nu, nu poate.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imputernicire notariala pentru succesiune pacific28 pacific28 Unul din parinti a decedat si unul din mosternitorii legali a renuntat la cetatenia romana si e cetatean al altei tari. Mostenitorii ramasi in Romania au ... (vezi toată discuția)
Bunicul meu adoptiv acum pe 8 octombrie împlinește 1 an de ... Mirela 479 Mirela 479 Bunicul meu adoptiv acum pe 8 octombrie împlinește 1 an de când a decedat eu că unica fiică a lui ,el nemaiavand copii pot depune declarația de ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pt succesiune doru anghel doru anghel va rog frumos daca stie cineva as vrea sa stiu ce acte ii trebuie pt succesiunea dupa tata unei femei casatorite care are alt nume decat cel de fata . E ... (vezi toată discuția)