Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie cladire pe firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie cladire pe firma

Buna ziua.O firma A vinde o cladire in valoare de 500000 unei firme B.Firma B doreste sa o revanda firmei C.Firma B depune garantie 100000,dar restul de 400000 se doreste a fi achitat de firma C.Ce documente sunt necesare in contabilitate pt efectuarea platii de 400000 de catre firma C?
george-neagu, moderator
Se va scrie in contractele de vz-cump exact cum ati precizat mai sus ca se vor efectua platile.