avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie cladire pe firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie cladire pe firma

Buna ziua.O firma A vinde o cladire in valoare de 500000 unei firme B.Firma B doreste sa o revanda firmei C.Firma B depune garantie 100000,dar restul de 400000 se doreste a fi achitat de firma C.Ce documente sunt necesare in contabilitate pt efectuarea platii de 400000 de catre firma C?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Aprilie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 15:01, 12 Aprilie 2019
Se va scrie in contractele de vz-cump exact cum ati precizat mai sus ca se vor efectua platile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil cu linie de credit.buna ziua.am urmatoarea speta: un imobil ,o casa de valoare 200000 ... Ange Maria Ange Maria Buna ziua.Am urmatoarea speta: un imobil ,o casa de valoare 200000 euro este proprietatea unei firme A care a venit cu aceasta casa ca si garantie pt o linie ... (vezi toată discuția)
Credit persoana juridica ronaldinia21 ronaldinia21 eu ca firma iau un imprumut bancar pe termen lung de 500.000 euro ca sa achizitionez o cladire. ulterior vand cladirea unei persoane fizice. cheltuiala cu ... (vezi toată discuția)
Contract de buy-back claudiaP claudiaP Buna ziua! Cum ar trebui procedat in situaia urmatoare: -sc A cumpara de la B -sc. B se aprovizioneaza de la sc C Administratorul doreste ca sa ... (vezi toată discuția)