avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție/CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție/CCC

Buna ziua!
Se da urmatoarea situație:
Soțul beneficiază de stimulent de inserție pentru copilul cel mare, iar eu am depus actele de indemnizație pentru cea mica. In timpul acesta soțului i-a fost tăiat stimulentul pe motiv ca sunt eu in CCC. S-a mai confruntat cineva cu aceasta situație? Credeți ca as putea contesta decizia?

Alte discuții în legătură

Tatal si indemnizatia de crestere a copilului cristinaxxx cristinaxxx buna ziua! sotul meu are un pfa din mai 2009 si in ultiile 12 luni a realizat venituri impozabile.are toate platile si impozitele la zi. eu sunt insarcinata ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil andreea1234567 andreea1234567 buna...va rog daca se poate sa ma lamuriti cu ceva...as vrea sa stiu daca in noua lege privind CIC, in cele 12 luni din 24 in care trebuie sa realizezi ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil pentru tata georgiana55 georgiana55 Buna ziua! Sunt insarcinata si in momentul de fata ma aflu in concediu de risc maternal. Ma intereseaza sa aflu urmatoarele detalii: - dupa ce eu ca mama imi ... (vezi toată discuția)